Zdrowie

Kannabinoidy

Kannabinoidy są zawarte w marihuanie i konopiach indyjskich. Ciało ludzkie także wytwarza kannabinoidy i istnieje wiele sposobów, dzięki którym odkrywamy ich właściwości, korzyści i efekty.

Czym są kannabinoidy?

Kannabinoidy są związkami chemicznymi, działającymi na receptory kannabinoidowe, obecne w organizmie człowieka, a także niektórych ssaków. Takie receptory mają bezpośredni wpływ na uwalnianie neuroprzekaźników w mózgu. Innymi słowy, wpływają na sposób przetwarzania danych i innych związków chemicznych.

Kannabinoidy zawarte w roślinach

Można je znaleźć we wszystkich odmianach rośliny Cannabis Sativa L, w mniejszych lub w większych ilościach. Inne rośliny również produkują te związki, jednak nie w takim samym stopniu co konopie indyjskie.

Kannabinoidy w ludzkim organizmie

Te naturalnie wytwarzane przez ludzkie ciało, nazywane są endokannabinoidami. Mają zasadnicze znaczenie dla funkcjonowania naszego organizmu. Ich kliniczny niedobór powoduje wiele chorób i schorzeń. Jednak wciąż prowadzonych jest zbyt mało badań, dotyczących ich wpływu na zdrowie człowieka.

Korzyści, płynące z kannabinoidów

Prawidłowo funkcjonujący układ endokannabinoidalny jest niezbędny do właściwej implantacji zarodka, a także do wywoływania instynktownej odpowiedzi na karmienie piersią. Takie związki wpływają również pozytywnie na leczenie otępienia i innych chorób neurodegeneracyjnych. Mają również pozytywny wpływ na nasz apetyt. Działają pozytywnie na centralny i obwodowy układ nerwowy. Dlatego warto się zaopatrzyć w takie preparaty.