Dom

Klimatyzacja co warto wiedzieć?

Klimatyzacja Sulejówek funkcjonuje na podstawie własnej domowej lodówki. Składa się ze sprężarki oraz zaworu rozprężnego. Sukcesywnie wchodzą dwa zastępniki ciepła, więc parownik i kondensator, natomiast potem dwa wywietrzniki wymuszające ruch powietrza. Reguła funkcjonowania klimatyzacji jest dosyć prosta. Cały mechanizm opiera się na krążącym w ciągu elemencie roboczym. Obieg między parownikiem vs kondensatorem jest tymże, co odpowiada za ochłodzenie powietrza we wnętrzach i usuwa odzyskane ciepło na zewnątrz. Dzięki sprężarce oraz kranowi rozprężnemu element roboczy przechodzi w fazę ciekłą lub gazową.

Klimatyzacja Sulejówek – co należałoby wiedzieć?

Rozpatrzmy styl schładzania: do jednostki centralnej wpływa rozprężony gaz. Każdy, kto rozprężał pewien gaz pod ciśnieniem (np. dezodoryzator, sprężone powietrze do oczyszczania układów elektronicznych itp) zobaczył gwałtowne zmniejszenie temperatury zbiornika. Im dłużej naciskaliśmy dezodoryzator tymże bardziej chłodny stawał się zbiornik. Identycznie wygląda sytuacja z gazem. Gaz trafiając do jednostki centralnej też jako ciecz pod wpływem ciepła przyjętego poprzez lamele wysycha oraz przechodzi w stan gazu zarazem orzeźwiając lamele.

Jak wybrać moc klimatyzatora?

By określić moc niezbędną do ochłodzenia wnętrza za pomocą klimatyzatora konieczne są określone programy komputerowe. Sprzedawcy za ich pomocą są w stanie stwierdzić zamówienie na schładzanie niezwykle dobrze, dzięki czemu mogą dobrać narzędzie szyte na miarę. Do wnętrz o tradycyjnej wielkości (2,5-2,7m) możemy pokusić się o własny wybór mocy klimatyzatora. Przyjmuje się wówczas, iż na 1m2 przestrzeni wnętrza niezbędna jest moc 0,1 kW.