Biznes

Kto dzwonił?

Nawet jeżeli nasza książka telefoniczna jest wypełniona doszczętnie, na pewno nie posiadamy numerów telefonu do wszyściutkich osobników, którzy przebywają w naszej dzielnicy. Nierzadko zastanawiamy się więc, kto dzwoni, jeżeli na tapecie głównej komórki pojawia się nieznana kombinacja liczb. Zwykle w takich momentach najzwyczajniej nie odbieramy, bo nie chcemy kontaktować się z obcymi osobami. Mimo wszystko jeżeli obcy nam numer zadzwoni po raz kolejny, zapragniemy dowiedzieć się, jaka osoba może być jego posiadaczem. Jak więc to sprawdzimy?

Nie powinniśmy od razu biec na komisariat, skoro w końcu nie każde obce telefony wykonywane są przez oszustów. Czasem nieznajomy numer telefonu będzie przynależeć do członka naszej wielkiej rodziny, jaki po prostu kupił nowy aparat telefoniczny albo zmienił swojego operatora. A jeżeli mamy dojście do Internetu, samodzielnie ustalimy bez problemów, kto dzwonił. Musimy w tym celu wklepać kombinację cyfr do sprawdzonej wyszukiwarki lub od początku skorzystać ze strony, jaka interesuje się badaniem oraz opisywaniem rozmaitych numerów telefonu. To ona tylko powie nam, co to za numer oraz do jakiej osoby on może należeć. Później sami ustalimy, czy chcielibyśmy odebrać dziwne połączenie.

Najczęściej jednak możemy odbierać także i takie niepokojące telefony. Jeżeli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy nawet przez przypadek odrzucić telefon przyjaciela, jaki chce naszej porady.