Dom

Baseny ogrodowe

Istnieją trzy główne typy basenów ogrodowych: baseny dmuchane, baseny ramowe i baseny naziemne. Nadmuchiwane baseny są najtańszą opcją i świetnie nadają się na małe podwórka lub balkony. Można je ustawić w kilka minut i wystarczy napełnić wodą. Baseny ramowe są mocniejsze niż baseny nadmuchiwane i mogą być używane na nierównym terenie. Baseny naziemne są najbardziej trwałą opcją i wymagają do instalacji tarasu lub patio. Nadmuchiwane baseny są najtańszą opcją i świetnie nadają się na małe podwórka lub balkony. Można je ustawić w kilka minut i wystarczy napełnić wodą. Baseny ramowe są mocniejsze niż baseny nadmuchiwane i mogą być używane na nierównym terenie.

Baseny dmuchane charakteryzują się tym, że są najtańszymi basenami ogrodowymi. Są one często wykonane z materiałów PVC i mają warstwę wewnętrzną wypełnioną powietrzem. Baseny rozporowe są podobne do basenów dmuchanych, ale posiadają metalowy stelaż, który umożliwia ich ustawienie na nierównym terenie.

Jaki basen ogrodowy wybrać? Wybór basenu ogrodowego zależy od tego, jak dużo miejsca masz w ogrodzie, ile osób będzie korzystało z basenu i na jak długo chcesz go użytkować. Jeśli masz małe dzieci, warto rozważyć basen 305×76 ze zjeżdżalnią lub innymi atrakcjami. Pamiętaj także o bezpieczeństwie dzieci – baseny ogrodowe muszą posiadać odpowiednie zabezpieczenia.