Dom

Jaki wybrać kontener na gruz?

Pozbycie się gruzu, który powstał w wyniku remontu jest bardzo problematyczne. Tych odpadów przecież nie wrzucimy do kosza na odpady komunalne.  Dowiedzmy się, które kontenery na gruz Wrocław brać powinniśmy w ogóle pod uwagę, a które omijajmy szerokim łukiem.

Gruz budowlany to odpadowy materiał, który to powstaje w wyniku przeróbek, remontów oraz także rozbiórek. Jest to nic innego jak rozkruszone oraz potłuczone budowlane materiały. Do gruzu się zalicza między innymi: odpady budowlane, rozkruszony kamień, posadzki, ceramikę, pustaki, dachówki, kafelki oraz cegły.

Prawo w naszym kraju zabrania wyrzucania budowlanych odpadów do kontenerów zwykłych na budowlane odpady. Nie stosując się do wszelkich przyjętych zasad, narazimy się na finansowe konsekwencje. Za wyrzucenie gruzu do pojemnika na śmieci grozi nam mandat nawet do pięciu tysięcy złotych. Pamiętajmy także o tym, że w przypadku uszkodzenia się śmieciarki, poniesiemy dodatkowo koszty naprawy maszyny.

A co wrzucamy do kontenera na czysty gruz? Niezmiernie popularnym rozwiązaniem wyrzucania odpadów niechcianych są kontenery na gruz Wrocław. Tenże sposób pozbycia się śmieci jest naprawdę mało kosztowny. Musimy jednak pamiętać o tym, że do niego wrzucimy jedynie określone ściśle odpady. W takowym pojemniku są składowane najczęściej ceglany czysty gruz oraz gruz betonowy. Jest także dopuszczone umieszczenie gruzu z niewielką ilością piasku, gleby, glazury, kamieni, dachówek oraz tynku. Selekcja nieprawidłowa odpadów grozi podniesieniem opłat za wynajem kontenera lub też odmową odebrania wypełnionego pojemnika.