Dom

Na co zwrócić uwagę wybierając kostkę brukową?

Na pewno wybór kostki brukowej nie jest taki łatwy. Warto wiedzieć czym się kierować, aby wybrać możliwie najlepsze dla siebie rozwiązaniem. W pierwszej kolejności zawsze się sugerujemy kolorem kostki brukowej. Pod kolorystycznym względem kostka brukowa Łomianki występuje najczęściej w odcieniach: grafitu, szarości, brązu, czerwieni oraz żółci.

Kolory poszczególne mogą być cieniowane, jednolite czy też mogą występować w wariancie tak zwanego melanżu. Paleta barw jest zależna od producenta. Jednam można najczęściej liczyć na bardzo duży wybór. Warto do tego wiedzieć, że istnieją impregnaty specjalne do kostki z dodatkiem ciekawego barwnika, dzięki któremu możemy nadać kostce szarej całkiem inny kolor. Możemy także poprawić samą kolorystykę naszej starej nawierzchni.

Musimy wiedzieć, że nawierzchnia na naszej posesji w żadnym wypadku nie powinna zdominować wizualne samego naszego budynku. Jeśli nasz dom ma stonowaną oraz jasną elewację, to kostka brukowa Łomianki zbyt jaskrawa rzucać się będzie w oczy. Kostka raczej powinna być uzupełnieniem naszego budynku, a więc powinna być utrzymana w podobnej tonacji. Nie poleca się wyboru ani identycznych kolorów, ani też kolorów zbyt kontrastujących.

Na wybór kolorystyki kostki wpływ także powinno mieć otoczenie. Jeśli na posesji jest sporo krzewów, drzew i kwiatów, to lepiej się będzie prezentować bruk jaśniejszy o wzornictwie stonowanym, który to rozjaśni otoczenie oraz wprowadzi ład wizualny. Fantazyjne oraz wielokolorowe mozaiki wyglądają z reguły lepiej na sporych nawierzchniach otoczonych chociażby trawnikiem. Wprowadzają wówczas do otoczenia nieco nudnego wiele urozmaiceń.