Biznes

Kogo jest ten numer telefonu

Jeśli nasz telefon komórkowy dzwoni, zwyczajnie go odbieramy. Jednak czasami nie wiemy, czy powinniśmy to spokojnie uczynić, ponieważ obcy nam jest numer, jaki pokazuje się na urządzeniu. Najczęściej chcemy poznać właściciela nieznanego numeru, dlatego sięgamy po telefon, a wówczas sygnał często się urywa. Da się mimo tego w inaczej odkryć dzwoniącego rozmówcę. A jak to zrobimy?

Od razu zrezygnujmy z przeglądania książek telefonicznych, bo one już od lat nie wypełniają najważniejszych zadań. Dobrze postąpimy, jeśli podłączymy się do sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W internetowej [przestrzeni napotkamy już odrębne portale wirtualne, jakie interesują się wyłącznie numerami – odkrywają je, określają i piszą, do jakiej osoby one mogą należeć. Zajrzyjmy koniecznie na tego typu witrynę, a potem wklepmy do jej komórki numer telefonu, który ciągle do nas wydzwania. Prawdopodobnie szybko otrzymamy odpowiedź zawierającą dane odnośnie konkretnego numeru. Warto zauważyć, że takie portale są aktualizowane nie tylko przez ich twórców, ale także przez normalnych internautów. Oni oceniają numery, określają, do kogo one mogą należeć i ustalają, czy będą one bezpieczne. My sami również możemy publikować wiadomości o nietypowych numerach, aby w pewnym sensie uprościć życie innym ludziom. Z pewnością powinniśmy to robić właśnie w Internecie.

Jeśli więc wciąż nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, postarajmy się po prostu odnaleźć go przez internet. Wiele portali internetowych zaprezentuje nam dokładnie, kto jest posiadaczem danego numeru, dlatego musimy tylko wziąć informacje z tych witryn. Róbmy tak za każdym razem, gdy zaczniemy się zastanawiać, czy powinniśmy spokojnie odbierać swoją komórkę. Dobrze bowiem zawsze dmuchać na zimne.