Zdrowie

Dobry stomatolog

Choć w Polsce działa bardzo dużo prywatnych gabinetów stomatologicznych to wcale nie jest łatwo znaleźć dentystę, który będzie odpowiadał wszystkim naszym potrzebom. Najprościej jest udać się do polecanego gabinetu, jeśli jednak nie znamy nikogo takiego musimy sami ocenić stopień profesjonalizmu w danym miejscu.

Po czym poznać dobry gabinet stomatologiczny?

Niektórzy twierdzą, że dobry gabinet stomatologiczny to taki, gdzie długo czeka się w kolejce. Okazuje się, że nie zawsze jest to prawdą. Swoją opinię na temat gabinetu wyrabiamy sobie jeszcze zanim do niego trafimy. Warto sprawdzić czy stomatolog Olsztyn ma swoją stronę internetową albo profil na portalu społecznościowym. Tego typu strony są rodzajem wizytówki, z której możemy pozyskać wstępne informacje na temat specjalizacji, personelu i dostępnych badań. Następnie zazwyczaj dzwonimy by umówić się na wizytę. Jest sprawą oczywistą, że zwykle trzeba poczekać na swoją kolej. Jeśli jednak zgłaszamy się z pilnym problemem w dobrym gabinecie zwykle spotkamy się ze zrozumieniem i przyjęcie będzie przyspieszone. Jeśli zaś sytuacja jest przeciwna, dostajemy same odległe i niedogodne terminy oraz mamy poczucie, że w tym gabinecie nikomu nie zależy na pozyskaniu pacjenta lepiej poszukajmy innego miejsca.
Wiele wniosków będziemy mogli wyciągnąć z wyglądu gabinetu i poczekalni. Dobry stomatolog Olsztyn dba o wygodne miejsce gdzie możemy poczekać, poczytać prasę, powiesić ubrania i skorzystać z toalety. Na ścianach zwykle zobaczymy dyplomy i uprawnienia pracujących stomatologów, warto wiec poświecić im chwilę uwagi. Z kolei będąc w gabinecie należy zorientować się, czy sprzęt jest stosunkowo nowy, czysty, czy pracuje tutaj asystent. Bardzo ważne jest także to czy lekarz stomatolog Olsztyn prowadzi karty pacjentów, przeprowadza wywiad i robi badania przed leczeniem czy usuwaniem zębów. Powinniśmy też być zapytani o to, czy chcemy mieć znieczulenie.