Dom i wnętrze

Nowoczesny fotel do salonu. Który zaprezentuje się najlepiej?

Fotel to bardzo ważny element wystroju, a jednocześnie wysocy funkcjonalny mebel, na który musi zdecydować się każdy, kto chciałby cieszyć się pełnym komfortem w tym pomieszczeniu. I choć wciąż można spotkać klasyczne, rozłożyste fotele uszaki, to coraz częściej naszą uwagę przyciągają nowoczesne modele. Które zaprezentują się najciekawiej?

Fotel w kształcie muszli

Czerpiąc inspirację z lat pięćdziesiątych, a jednocześnie z najnowszych trendów, stworzono wyjątkowy fotel w kształcie muszli, czyli Oyster Lounge. Jego siedzisko jest wykonane z wyjątkowej, miękkiej pianki, a kształt jest nie tylko wysublimowany, ale również bardzo wygodny. Dzięki ergonomicznym kształtom fotel pozwala lekko zapaść się w siedzisko, ale też wyciągnąć tak wygodnie, jak tylko zapragniesz, podpierając całe plecy i głowę.

Minimalistyczny, naturalny design

Ciekawy fotel nowoczesny nie musi być wcale tapicerowany. Jeśli preferujesz naturalne drewno i unikatowe wzornictwo, może spodobać ci się fotel wykonany ze sklejki, z niewielkim dodatkiem pianki na siedzisku. Dzięki temu prezentuje się naprawdę minimalistycznie i surowo, a jednocześnie wciąż pozostaje ta samo wygodny jak inne modele.

Fotel kubełkowy

To nowoczesny, minimalistyczny wzór fotela, który oparty jest o podstawę koła i zaokrąglone oparcie, jak w przypadku serii Vank Ring. Jest to fotel tapicerowany, a jednocześnie bardzo prosty. Odznacza się przyciągającym oko kształtem, ale też wyjątkowym, sprężystym siedzeniem, które czyni z niego najwygodniejszy mebel do każdego salonu. A w którym zaprezentuje się najlepiej? Naszym zdaniem idealnie będzie wpasowywał się w motywy vintage i boho, ale również we wszystkie inne nowoczesne wystroje wnętrz.