Dom i wnętrze

Zalety wykorzystania deski kompozytowej na tarasie

Deska kompozytowa jest popularną i ciekawą alternatywą dla klasycznych, naturalnych desek tarasowych. Odznacza się szeregiem zalet, które wpływają na jej popularność i możliwości zastosowania. Poznaj jej najważniejsze cechy i dowiedz się, czy będzie funkcjonalna również w twoim domu.

Wygląd i faktura naturalnej deski

Pierwszą niewątpliwą zaletą desek kompozytowych jest wygląd, który doskonale imituje naturalne drewno. Deski tarasowe tego rodzaju odznaczają się bardzo regularnym rysunkiem słojów, co pomaga w ich ułożeniu. Co więcej, ich faktura do złudzenia przypomina naturalne drewno, co pomaga w uzyskaniu przytulnego i miłego wrażenia.

Bez potrzeby konserwacji

Deska tarasowa z naturalnego drewna wymaga sporej ilości pracy, by zawsze pozostawała tak samo piękna i zdrowa. Musi być regularnie czyszczona z wszelkich zabrudzeń, takich jak między innymi mech, a także okresowo konserwowana specjalnymi środkami zabezpieczającymi.

Z kolei deska kompozytowa nie wymaga tak intensywnej pielęgnacji. Ze względu na obecność PCV, zmieszanego z mąką drzewną, cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne czy wpływ środowiska zewnętrznego. Nie wymaga konserwacji, a jej czyszczenie jest ograniczone do minimum.

Posiada łączenie systemowe

Deski tarasowe kompozytowe przygotowywane są jako deski łączone za pomocą łączeń systemowych. Takie rozwiązanie oferuje możliwość założenia ich w sposób zupełnie niewidoczny, co pomaga w tworzeniu ciekawych, nowoczesnych aranżacji.