Lifestyle

Paznokcie hybrydowe – co warto wiedzieć?

Paznokcie hybrydowe to innowacyjna technika zdobienia paznokci, która łączy w sobie to co najlepsze z obu światów: akryl i paznokcie naturalne. Technika ta zapewnia Państwu wytrzymałość i trwałość paznokci akrylowych, ale bez ostrych środków chemicznych i ryzyka uszkodzenia paznokci naturalnych. Paznokcie hybrydowe znane są również jako paznokcie żelowe lub nakładki żelowe.

Co to są paznokcie hybrydowe?

Paznokcie hybrydowe to sztuczne paznokcie wykonane z połączenia żywicy i proszku akrylowego, które nakłada się na naturalny paznokieć jak nakładkę a następnie utwardza przy pomocy lampy UV. W ten sposób powstaje mocny i długotrwały manicure, który wygląda jak manicure na naturalnym paznokciu. Zabieg trwa nie więcej niż 30 minut, co oznacza, że możesz przygotować się do pracy w zaledwie godzinę! W przeciwieństwie do tradycyjnych akryli, paznokcie hybrydowe nie wymagają jednak usuwania z naturalnej bazy, ponieważ nie są one przyklejane bezpośrednio do własnych paznokci.

Jak działają hybrydy?

Nakładki hybrydowe nakłada się bezpośrednio na naturalny paznokieć za pomocą specjalnego kleju, który łączy się zarówno z własną płytką paznokcia jak i ze sztuczną nakładką. Mieszanka ta zawiera kilka składników – w tym monomeryczne łańcuchy polimerowe – które pomagają stworzyć bardzo silne połączenie pomiędzy nakładką a znajdującym się pod nią lakierem bazowym. W rezultacie otrzymujemy niezwykle mocną strukturę, która jest odporna na odpryskiwanie lub złuszczanie.