Uncategorized

Zużyte oleje gastronomiczne

 

Jeśli posiadają Państwo restaurację lub inny komercyjny lokal gastronomiczny, istnieje prawdopodobieństwo, że każdego tygodnia generują Państwo znaczne ilości zużytego oleju kuchennego. Co można zrobić z tym produktem? Może się to wydawać najłatwiejszym sposobem pozbycia się go, ale może to prowadzić do poważniejszych problemów.

Zestalenie się oleju kuchennego w przewodach kanalizacyjnych może powodować zatory, które blokują przepływ ścieków. W wielu miastach wylewanie zużytego oleju kuchennego do kanalizacji jest również nielegalne.

Co należy zrobić ze zużytym olejem kuchennym? Co można zrobić z posiadanym zużytym olejem kuchennym? Najlepszym rozwiązaniem jest jego recykling. Wiele firm zbiera zużyty olej kuchenny i przetwarza go na biodiesel, odnawialne źródło paliwa, które może być używane zamiast oleju napędowego. Jest to odnawialne źródło paliwa, które może zastąpić naftowy olej napędowy. Biodiesel jest nietoksyczny, biodegradowalny i wytwarza mniejszą ilość emisji niż tradycyjny olej napędowy.

{Wylewanie zużytego oleju kuchennego do kanalizacji może wydawać się łatwym sposobem pozbycia się go, ale w rzeczywistości może powodować poważne problemy.|Może wydawać się łatwym pozbycie się zużytego oleju kuchennego poprzez spłukanie go w toalecie, ale może to prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zamiast tego, poddaj zużyty olej kuchenny recyklingowi, aby można go było przekształcić w biodiesel, odnawialne źródło paliwa, które jest lepsze dla środowiska.

 

Sprawdź: odbiór zużytego oleju gastronomicznego